Kuva Petäjäveden Petäjäisten gaalasta viime vuodelta. Tänä vuonna perinteistä palkintogaalaa vietetään huomenna keskiviikkona klo 18 alkaen auditorio Miilussa, kahvitarjoilu alkaa jo klo 17.30 ruokala Masuunissa. Petäjäiset ja kunta jakavat illassa urheilupalkintojaan ja luvassa on myös elävää musiikkia. Kaikki urheilun ystävät ja seuran toiminnassa mukana olevat ovat tervetulleita mukaan!

 

Petäjäveden Petäjäiset järjestäytyi

Seuran puheenjohtajana jatkaa Virpi Inkinen, johtokuntaan kuuluvat Ilpo Kukkonen (vpj), Pekka Kotamäki (siht.), Anne-Mari Niemi, Helinä Rosala, Jouni Heiskanen, Matti Heinänen, Antti Koskinen, Harri Silander, Olli-Pekka Mäkelä ja Tapio Kaura-aho. Lehtitoimikuntaan kuuluuvat päätoimittaja Suvi Kallioisen lisäksi puheenjohtaja Virpi Inkinen, Antti Koskinen, Helinä Rosala ja Ilpo Kukkonen. Hiihto- ja suunnistusjaoston puheenjohtajana jatkaa Pekka Kotamäki, jalkapallojaoston puheenjohtajana 1.5. saakka on Harri Silander, siitä eteenpäin Jouni Heiskanen, jääkiekkojaoston puheenjohtaja on Ilpo Kukkonen, kuntoilujaoston Jukka Hokkanen, lentopallon Sanna Piispanen ja yleisurheilun puheenjohtajana Esa Viitala. – SK